Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořady pro základní školy od Libora Marka

Libor Marek se svými pořady o historii navštěvuje ZŠ na území tří krajů. Každý rok nové téma, každý rok nová přednáška, která zaujme, pobaví a přinese zajímavá zjištění. Jak pro žáky, tak i pro učitele.

Vidět – slyšet – zažít, to je krédo, které ctí !!!

 

V aktuálním školním roce 2019 - 2020 vám Libor Marek nabízí originální pořady:

 

EXPEDICE STŘEDOVĚK                                                           

Historický úvodník o středověku, délka 45 minut, základní informace, velké množství artefaktů (pečetě, mince, listiny, středověká keramika, sklo, zbraně atd).

Kompletní popis pořadu ke stažení najdete

ZDE pořad Expedice středověk 2019.pdf

 

POSLEDNÍ PŘEMYSLOVCI

45 minutový pořad, kde hlavní roli hrají poslední Přemyslovci (Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a Václav III.). Největší zajímavosti, stopy v Plzeňském kraji, Zlatá bula sicilská, velká ukázka zbraní a přileb ze 13. a 14.století...

Kompletní popis pořadu ke stažení najdete

ZDE pořad Poslední Přemyslovci.pdf

 

MAGIČTÍ LUCEMBURKOVÉ

Výpravná sága, která navazuje na Poslední Přemyslovce. Během 45 minut se vydáme po stopách Jana Lucemburského, Karla IV., Václava IV. a Zikmunda Lucemburského. Rodová pověst o Meluzíně, největší úspěchy, bitvy, ale také zajímavosti. Včetně ukázek zbraní, plátové zbroje, přileb, mečů atd.

Kompletní popis pořadu ke stažení najdete

ZDE pořad Magičtí Lucemburkové.pdf

 

HUSITÉ 

Vzdělávací pořad o délce 45 minut, který vypráví o husitských válkách v Čechách, ale také v Plzeňském kraji. Nechybí zajímavosti, pověsti a velká ukázka zbraní, včetně palcátů, řemdihů, okovaných cepů, pavéz, přileb, kuší atd.

Kompletní popis pořadu ke stažení najdete

ZDE pořad Husité v západních Čechách.pdf

 

EXPEDICE RENESANCE                                                           

45 minutový pořad o renesanci se zaměřením na Plzeňský kraj, zapomenutá řemesla, ukázky dobových zbraní, skleněných číší a romerů, kachlů, mincí.

Kompletní popis pořadu ke stažení najdete

ZDE pořad Expedice renesance.pdf